Cennik Kontakt
             
 
ZABIEGI WSPOMAGAJĄCE
    KOLAGENOWE
.
mezoterapia
.
saunA
.
liposukcja
.
wypeŁniacze
.
 
 
.
.
.
.
ZABIEGI WSPOMAGAJĄCE | KOLAGENOWE

Endermologia i zabiegi kolagenowe
Doskonałe efekty odmładzające na twarz i ciało daje połączenie endermologii z maskami kolagenowymi (kolagen biały na twarz, dekolt, szyję, kolagen szary na całe ciało). Po zabiegu endermologii (liftmassage) kosmetyczka nakłada na twarz kolagen biały po zwilżeniu twarzy wodą termalną. Po zabiegu endermologii (lipomassage) zaleca się stosowanie kąpieli z zawartością kolagenu szarego (20 ml na wannę wody w temperaturze 37-38 st.C).

.
Połączenie stymulującego działania endermologii na twarz i ciało z regenerującym działaniem kolagenu jest doskonałym systemem zapobiegającym starzeniu się skóry.

Kolagen to kosmetyk, który nigdy nie drażni skóry, a pomaga na niemal wszystkie jej problemy.

 • hamuje proces starzenia,
 • daje naturalny lifting i odmłodzenie twarzy,
 • likwiduje zwiotczenia, zmarszczki,
 • daje efekt naprężenia,
 • rozjaśnia przebarwienia,
 • pielęgnuje skórę trądzikową,
 • korzystnie działa na skórę alergiczną,
 • zmniejsza blizny, rozstępy i cellulit,
 • sprzyja procesom regeneracji skóry,
 • regeneruje włosy i paznokcie, siwe włosy ciemnieją,
 • wspomaga wzrost brwi i wzmacnia naturalne funkcje ochronne skóry,
 • wzmacnia ściany naczyń włosowatych,
 • stosowany do kąpieli zapewnia relaks i odprężenie,
 • wyraźnie poprawia wygląd.

Kolagen stanowi 30% całkowitej masy białka ludzkiego i jest odpowiedzialny za sprężystość, jędrność, właściwe nawilżenie skóry oraz ciągłą odnowę jej komórek.

Bierze udział w funkcjach życiowych niemal wszystkich układów, narządów i tkanek. Wraz z wiekiem organizm traci zdolność syntezy kolagenu. Do zaburzeń w tworzeniu kolagenu dochodzi również w sytuacji nasilonego jego niszczenia, przy ciągłych przeciążeniach (aktywność fizyczna, sport wyczynowy) oraz chorobach autoagresyjnych (zwyrodnienie stawów).

Zaburzenia w metabolizmie kolagenu objawiają się nie tylko dysfunkcjami w obrębie aparatu ruchu (sztywność, bóle około-stawowe), ale również w tych tkankach i narządach, dla których kolagen i substancje bliźniacze pełnią funkcje strategiczne. Przy niedoborze kolagenu pojawiają się starcze zmiany ciała: zmarszczki, przebarwienia, cellulitis, suchość skóry, matowienie paznokci i włosów, przykurczenie sylwetki.

Najgroźniejsze dla zdrowia i życia są zaburzenia w układzie odpornościowym, gdzie kolagen sprawuje bardzo ważną funkcję obronną - ogranicza wnikanie i rozprzestrzenianie się ciał patogennych - toksyn środowiskowych, drobnoustrojów i komórek nowotworowych. Wszystkim tym przypadłościom można zapobiegać lub opóźniać ich pojawianie się uzupełniając kolagen w organizmie.
Nazwa kolagen określa grupę białek fibrylarnych (włóknistych) występujących powszechnie w organizmie człowieka i zwierząt.
U człowieka o wadze 75 kg, 15 kg to białka w tym 7,5 kg to czysty kolagen.
Colla - klej, genno - rodzić. Klejogenny w tłumaczeniu z greki. To słowo oddaje funkcję kolagenu będącego białkiem s p a j a j ą c y m elementy komórkowe, narządy, umożliwiającym powstanie z pojedynczych komórek tkanek i narządów. Kolagen przez całe życie organizmu pozostaje w stałej wymianie. Najtrwalszy jest w kościach, gdzie wymiana następuje co ok. rok, zaś najmniej trwały w wątrobie, gdzie trwa to ok. miesiąc.
Kolagen to białko proste, zbudowane wyłącznie z aminokwasów, należące do białek włóknistych, czyli mówiąc ściśle, fibrylarnych skleroprotein. Zbudowany jest z długich, spiralnych łańcuchów peptydowych, w których występuje 19 aminokwasów. Najważniejsze z nich to: prolina, glicyna, hydroksyprolina i hydroksylizyna, przy czym ostatnie dwa nie występują praktycznie w białkach innych.

Z kolei aminokwasy zbudowane są z pierwiastków węgla, tlenu i wodoru, wchodzących w reakcje z atomami azotu. Połączenie się co najmniej stu aminokwasów prowadzi do powstania łańcucha polipeptydowego. Tak rodzi się białko. Tak powstaje również kolagen. W przypadku kolagenu, skład aminokwasowy jego łańcuchów powoduje, że tworzą one spiralę przybierającą kształt przestrzenny i nazywaną superhelisą kolagenu.

Potrójna helisa kolagenu - tajemnica jego spektakularnego działania regenerującego skórę.


Włókna ludzkiego kolagenu w powiększeniu.

Kolagen jest podstawowym budulcem włóknistej tkanki łącznej organizmów żywych. W budowie kolagenu bierze udział 19 różnych aminokwasów. Najbardziej charakterystycznymi są: HYDROKSYPROLINA, HYDROKSYLIZYNA. Aminokwasy te nie występują w innych białkach lub występują sporadycznie w niewielkich tylko ilościach. Badania gerontologiczne wykazują jednoznacznie, że procesy starzenia się skóry zachodzą w tkance łącznej, której głównym składnikiem jest kolagen. Fizjologiczny proces starzenia się skóry polega na postępującym przekształcaniu się kolagenu rozpuszczalnego znajdującego się w młodej tkance do postaci nierozpuszczalnej na skutek biologicznego procesu starzenia się tkanki łącznej. Skóra traci swoją elastyczność i zdolność pęcznienia z powodu zmniejszającej się zdolności wiązania wody. Ubytek rozpuszczalnego kolagenu jest więc zjawiskiem naturalnym w procesie starzenia, ale z punktu widzenia kosmetyki - nadzwyczaj niepożądanym. Istnieje więc uzasadniona konieczność uzupełnienia niedoboru białka poprzez stosowanie preparatów kosmetycznych zawierających KOLAGEN ROZPUSZCZALNY. Cząsteczki kolagenu są syntetyzowane we wnętrzu komórek - fibroblastów, przedostają się do przestrzeni międzykomórkowej i tu następuje formowanie się włókien.
Kolagen jest głównym składnikiem włóknistym skóry, ścięgien, chrząstek, zębów i naczyń. Kolagen występuje w całym ciele człowieka służąc jako substancja spajająca komórki.
Próby stosowanie w kosmetyce i implantologii kolagenu początkowo syntetycznego, a później bydlęcego, przynosiły sukces połowiczny przede wszystkim dlatego, że nie pozyskano dotąd kolagenu biologicznie aktywnego, o budowie łańcuchów aminokwasowych identycznych jak u człowieka. Tutaj znajduje się klucz do niesamowitego działania kolagenu. Biologiczna aktywność kolagenu jest zawdzięczana budowie przestrzennej przypominającej trzy splecione ze sobą nici aminokwasów - podobnie jak łańcuch DNA. Wszystkie dotychczas stosowane w kosmetyce i implantologii "kolageny" posiadały chaotycznie rozmieszczone aminokwasy - ich helisy były porozbijane. Ponadto nikomu nie udało się otrzymać kolagenu biologicznie aktywnego bydlęcego, czy roślinnego (tzw. fitokolagenu). Taką cechę posiada tylko i wyłącznie kolagen pozyskiwany z ryb. Niestety posiada on ograniczoną biologicznie tolerancję na temperaturę i denaturyzuje się przy dłuższym działaniu ciepła. Kolagen z ryb jest w pełni naturalnym białkiem otrzymywanym z określonych gatunków ryb. Do tej pory w światowej kosmetyce stosowano kolagen pochodzenia zwierzęcego. Jednakże na skutek epidemii BSE (choroba wściekłych krów) kolagen zwierzęcy jest systematycznie wycofywany z handlu. Z powodzeniem udało się go zastąpić ekstraktem uzyskiwanym z ryb. Po przeprowadzeniu badań okazało się, że ma on lepsze właściwości kosmetyczne, niż kolagen zwierzęcy. Jest to związane z inną, bardzo delikatną ekstrakcją kolagenu, który zachowuje swoją strukturę potrójnej helisy. Występujące łącznie z kolagenem polipeptydy i aminokwasy uzyskiwane w procesie technologicznym wpływają na rozszerzenie jego zastosowań.
Najbardziej wartościowy kolagen rybi uzyskuje się ze skóry tołpygi. Badania naukowe wykazały, że ta ryba z rodziny karpiowatych zawiera wyjątkowo wartościowy kolagen, a także szereg polipeptydów i aminokwasów, które podnoszą jego efektywność w kosmetyce. Tołpyga posiada również niezwykłe walory zdrowotne. Odżywia się wyłącznie glonami. Cechuje ją bardzo szybki, naturalny przyrost masy. Wytwarzany z niej olej ma dobroczynne działanie na układ krążenia.
Podczas zabiegu endermologii stymuluje się fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny a wsparcie tego zabiegu dodatkowym zabiegiem kolagenowym przynosi korzystny efekt odmładzający i zapobiega pojawianiu się kolejnych zmarszczek zarówno dla skóry twarzy jak i całego ciała.
Po zabiegu endermologii na twarz, szyję i dekolt ( zabieg Liftmassage) każdorazowo nakłada się maskę kolagenową dla wzmocnienia efektu przeciwzmarszczkowego.

 

.

[czytaj więcej]

technika stymulacji komórek prowadząca do uwolnienia złogów tłuszczu i cellulitu opierających się dietom i ćwiczeniom fizycznym.
likwidacja opornego tłuszczu
wygładzenie
wyszczuplenie
kształtowanie sylwetki
ujędrnienie
likwidacja cellulitu

[czytaj więcej]

zabieg przeciw starzeniu się, działa na głębokie warstwy skóry i pobudza wytwarzanie kolagenu i elastyny.
Stymuluje fibroblasty co zwiększa gęstość delikatnych tkanek skóry twarzy, szyi i dekoltu.
rozświetlanie
ujędrnianie
wypełnienie
wygładzenie

[czytaj więcej]