Cennik Kontakt
             
 
 
.
.
.
.
ENDERMOLOGIA

Endermologie™ - jedna z najbardziej poszukiwanych i najlepiej rozpoznawalnych metod walki z cellulitem i kształtowania sylwetki.

Naturalna, nieinwazyjna i skuteczna metoda oddziałująca na lokalne otłuszczenia oporne na dietę i gimnastykę.

Endermologie™ w liczbach:  

  • 22 lata na rynku w ponad 100 krajach  
  • 160 milionów zabiegów dziennie  
  • 250 gabinetów w Polsce  
  • 85 badań naukowych

Endermologie™ to unikalna metoda leczenia tkanki łącznej opracowana przez francuską firmę LPG™  w 1986r.
Jest to wszechstronna, całkowicie naturalna i nieinwazyjna metoda modelowania sylwetki, zwalczania cellulitu i liftingu twarzy.
Ma szerokie zastosowanie estetyczne, terapeutyczne i sportowe. Specjalna technika Roll™ i Lift™ wykorzystywana
w tych zabiegach jest chroniona patentem, dlatego może być wykonywana wyłącznie oryginalnymi urządzeniami LPG™.

Endermologia zwalcza przyczyny starzenia się i odkładania tłuszczu poprzez reaktywację komórek najważniejszych
dla młodego wyglądu (fibroblastów) i lipolizy (adipocytów). Jest to metoda całkowicie nieinwazyjna i bezbolesna.

.
Kilkanaście lat temu pewien Francuz, Louis Paul Guitay, na skutek wypadku motocyklowego doznał obrażeń ciała, których przykrą konsekwencją były blizny. Jako rehabilitację zalecono mu kilka specjalnych masaży tygodniowo. Polegały one na ręcznym "wałkowaniu" fałdy skórnej, co miało stymulować tkankę łączną. Masaż taki wykonywany był ręcznie przez kilku masażystów z kolei i trwał trzy do czterech godzin. Jednym z odczuć pacjenta było wrażenie, iż masaż wykonywany jest różnie przez poszczególne osoby i jego skuteczność też jest silnie uzależniona od terapeuty. Logicznym następstwem tych obserwacji była próba ujednolicenia procesu przy pomocy skonstruowanego przez Guitaya urządzenia wykonującego bardzo podobne czynności. Aparat wykonywał więc masaże znacznie szybciej, a dodatkowo konstruktor zastosował podciśnienie pomagające podnieść fałdę skórną.
 
Z początku, analogicznie do przyczyny, która dała początek konstrukcji urządzenia, używane ono było do wspomagania leczenia blizn pooperacyjnych i powypadkowych. Szybko jednakże zauważono silny pozytywny wpływ zabiegów na cellulit i tkankę tłuszczową. Okazało się bowiem, że masaże te mają wyraźnie stymulujący wpływ na układ żylny i limfatyczny i wyraźnie wspomagają wymianę komórkową. Dochodzi też do redukcji toksyn zgromadzonych w organiźmie oraz do zmniejszenia retencji wody. Doskonałym okazał się pomysł połączenia podciśnienia z równoczesnym bardzo precyzyjnym masażem mechanicznym, wykonywanym przez dwie obracające się wokół wlasnej osi i przesuwające się względem siebie, rolki mechaniczne (cały proces zachodzi w specjalnej komorze, gdzie podciśnienie może być ciągłe lub rytmicznie zmienne).
.

W roku 1986 opatentowano technikę Endermologie®. Aktualnie jest ona wykorzystywana głównie do zwalczania cellulitu i tu efekty są zdecydowanie spektakularne, ale zabieg przynosi równie wspaniałe rezultaty w ujędrnianiu, wyraźnym wygładzeniu powierzchni skóry, modelowaniu i kształtowaniu sylwetki (zmniejsza poduszeczki tłuszczowe) i globalnym wzmocnieniu tkanki łącznej, a co za tym idzie poprawie ogólnego stanu skóry (również twarzy - efekt liftingu - terapia przeciwstarzeniowa skóry).

Endermologia znajduje też zastosowanie terapeutyczne: wspomaga leczenie blizn, przywarć, oparzeń, zwłóknień, rozstępów, żylaków i innych problemów dermatologicznych (m.in. likwiduje obrzęki, polecana po mastektomii). Terapeuci specjalizujący się w metodzie liposukcji (odsysania) tłuszczu często stosują metodę Endermologie® przed zabiegiem aby zmiękczyć tkankę, co ułatwia przeprowadzenie zabiegu odsysania i po zabiegu w celu poprawy stanu i wyglądu skóry.

Jak każda tak spektakularna metoda posiada ona gorących zwolenników oraz osoby powątpiewające w jej skuteczność. Każdy jednakże powinien zaakceptować wyniki badań klinicznych i opracowań naukowych, wykonanych przez niezależne, czołowe ośrodki naukowe świata jak: Uniwersytet Los Angeles, Uniwersytet Vanderbilt, Centrum Biologii Molekularnej w Mediolanie, Uniwersytet w Sienie, Instytut Kardiologiczny w Mińsku, Uniwersytet Brukselski czy Uniwersytet Nowojorski. Jako jedyna w USA metoda ta uzyskała potwierdzenie skuteczności działania od FDA a jako w dodatku metoda absolutnie nieinwazyjna, pobudzająca jedynie naturalne procesy w organizmie, jest niewątpliwie aktualnie uznawana za numer 1 na całym świecie.

Technika wykonywania zabiegu opiera się na unikalnym, opatentowanym procesie: dwie elekronicznie sterowane rolki umieszczone w hermetycznej komorze działają w połączeniu z podciśnieniem. Podciśnienie tworzy fałdę skórną, która jest zwijana przez pierwszą rolkę a rozwijana przez drugą. Aby osiągnąć pełną mobilizację tkanki, rolki poruszają się wewnątrz głowicy nie tylko ruchem obrotowym wokół własnej osi ale również względem siebie zgodnie ze stanem tkanki i intensywnością wybranego zabiegu. W zależności od programu proces ten jest uzupełniany ciągłym lub rytmicznym podciśnieniem.

 

 

Zabiegi wykonywane są w serii. Aby uzyskać optymalne rezultaty proponowanych jest od 14 do 20 zabiegów wykonywanych dwa razy w tygodniu. Każdy zabieg trwa ok. 35 minut. Zabieg wykonywany jest na całe ciało z pominięciem okolic piersi. W celu zapewnienia maksymalnego komfortu masaż wykonywany jest przez specjalny kostium, który zapewnia optymalną moc zabiegu i daje możliwość wykonywania płynnych manewrów. Znakomite wyniki, jakie daje Endermologie® można dokumentować pomiarami i zdjęciami wykonanymi przed i po serii zabiegów. W czasie trwania kuracji zalecane jest przestrzeganie zasad zdrowego odżywiania, lekka gimnastyka oraz w celu uzyskania pełnego efektu drenującego wypijanie ok. 2,5 l wody dziennie.

Najnowszym modelem jest aparat o nazwie Cellu M6® INTEGRAL, obecny na rynku polskim od 2010 roku. Dzięki zastosowaniu 55 programów urządzenie ma szerokie spektrum działania. Sprawdza się przy wskazaniach estetycznych, profilaktycznozdrowotnych oraz odnowy biologicznej dla sportowców.

Będąc doskonale dostosowaną do każdego stanu organizmu Endermologie® daje rezultaty, które są wysoce efektywne zarówno z fizjologicznego jak i kosmetycznego punktu widzenia.

Zostały także wprowadzone przez LPG Systems® kosmetyki do stosowania w trakcie zabiegu oraz przez klientki w domu. Jest to seria kosmetyków do pielęgnacji ciała: antycellulitowe, wyszczuplające, ujędrniające i specjalistyczne płyny wspomagające drenaż oraz maseczki złuszczające, nawilżające, kremy przeznaczone do pielęgnacji skóry twarzy. Dzięki ich synergicznemu z zabiegami działaniu uzyskamy kolejny pozytywny, pogłębiony efekt. Kosmetyki będą rozprowadzane wyłącznie przez gabinety używające aparatów LPG.

dr Artur Markowski Dermatolog
- Specjalista chorób skóry.

     
.

[czytaj więcej]

technika stymulacji komórek prowadząca do uwolnienia złogów tłuszczu i cellulitu opierających się dietom i ćwiczeniom fizycznym.
likwidacja opornego tłuszczu
wygładzenie
wyszczuplenie
kształtowanie sylwetki
ujędrnienie
likwidacja cellulitu

[czytaj więcej]

zabieg przeciw starzeniu się, działa na głębokie warstwy skóry i pobudza wytwarzanie kolagenu i elastyny.
Stymuluje fibroblasty co zwiększa gęstość delikatnych tkanek skóry twarzy, szyi i dekoltu.
rozświetlanie
ujędrnianie
wypełnienie
wygładzenie

[czytaj więcej]